Czym jest genetyka marihuany?

Genetyka marihuany – Informacje

nasiona marihuanyGenetyka to skomplikowana i trudna nauka o pochodzeniu i tworzeniu różnych gatunków roślin. Innymi słowy, traktuje ona o tym skąd biorą się cechy różnych roślin, jak przechodzą na następne, jak się krzyżują itp. Równie złożona i ciekawa jest genetyka marihuany. W krajach, gdzie dozwolone jest hodowanie tej rośliny, dopracowano się licznych i ciekawych jej odmian. W Polsce można jedynie kupować i kolekcjonować nasiona tego ziela. Hodowanie z nich roślin jest zabronione.

Tworzenie odmian marihuany ma te same cele, co tworzenie odmian innych roślin. Chodzi o to, by stworzyć odmiany łatwe w uprawie, odporne na różnorakie czynniki zewnętrzne, i różniące się od poprzednich czymś ciekawym i wyjątkowym. To trochę tak jak z niebieskimi frezjami zielonymi margerytkami czy fioletowymi tulipanami.

Marihuana, podobnie jak kwiaty ma odmiany różniące się od siebie wyglądem, aromatem, a nawet smakiem. Nad tworzeniem ich pracują genetycy, którzy krzyżują DNA różnych odmian i dostarczają na rynek różnych nasion. Dzięki genetyce mamy wpływ na to, co uzyskamy z poszczególnych ziaren.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *